Ranking funduszy inwestycyjnych 2016

Poniżej zestawienie wyników funduszy inwestycyjnych notowanych na giełdzie (funduszy ETF) za pierwszy kwartał 2016. Był to kwartał o bardzo wysokiej zmienności i dane poniżej także to odzwierciedlają. Najlepszy wyniki za pierwszy kwartał 2016 uzyskał fundusz inwestycyjny złota: SPDR Gold Trust ze wzrostem +15.95%, następnie fundusz inwestycyjny Jena: CurrencyShares Japanese Yen Trust FXY ze wzrostem +6.68%. Obligacje także przyniosły ładne wyniki, fundusz obligacji: SPDR Barclays Capital Int’l Treasury Bond BWX wzrost +7.96%.&nbsp.
Każda z tych defensywnych klas aktyw&oacute;w uzyskała lepsze wyniki, aniżeli szeroki rynek akcji.&nbsp;</p>

Ranking funduszy inwestycyjnych I kw. 2016

ranking funduszy inwestycyjnych 2016

*Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych pogląd&oacute;w jej autora i nie stanowi rekomendacji w&nbsp;rozumieniu przepis&oacute;w Rozporządzenia Ministra Finans&oacute;w z dnia 19 października 2005 r. W sprawie informacji stanowiących&nbsp;rekomendacje dotyczące instrument&oacute;w finansowych, lub ich emitent&oacute;w. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie&nbsp;spełnia wymog&oacute;w stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy.

 

Ranking funduszy inwestycyjnych 2015

Poniżej zestawienie najlepszych i najgorszych funduszy inwestycyjnych ETF roku 2015, które w swoim zarządzaniu posiadają przynajmniej 1 miliard dolarów. Jak wyraźnie widzimy,  w zeszłym roku najbardziej opłacało się inwestować w technologię. Podczas gdy większa część funduszy inwestycyjnych ETF, które przyniosły najwyższe zyski to fundusze inwestujące w technologię, także i inne sektory miały imponujące wyniki, takie jak sektor biotechnologii oraz sektor opieki zdrowotnej. W dolnej części zestawienia znajdują się fundusze ETF inwestujące, głównie w sektor energii,  surowców, i giełdy inne niż giełda amerykańska.

Fundusze inwestycyjne ETF są notowane na giełdach świata, można je nabyć poprzez platformę inwestycyjną DIF FREEDOM
 
Zestawienia najlepszych i najgorszych funduszy ETF roku 2015

ranking funduszy inwestycyjnych 2015

 

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ / III KWARTAŁ 2015 I OD POCZĄTKU ROKU 2015

ranking funduszy wrzesien 2015

 

Co nie jest zaskakujące, sektory low-beta takie jak Użyteczność Publiczna, Nieruchomości, pokazują najlepsze wyniki, podczas kwartału, gdy główne indeksy giełdowe notują znaczne spadki.

Przykładowo fundusz First Trust Dow Jones Internet Fund (FDN) zanotował jeden z ``lepszych`` wyników stratę w wysokości –1,68%, podczas gdy fundusz biotechnologii FBT przyniósł stratę ponad –18% za ten sam okres. Spadek biotechnologii, z pewnością przyczynił się do spadków w szerokim sektorze Opieki Zdrowotnej, wyniki są widoczne poniżej. Lecz w dalszym ciągu roczne wyniki Biotechnologii są wyższe od rocznych wyników indeksu S&P 500.

Od początku roku, jednostki funduszu FDN osiągnęły najlepsze wyniki +7,75%, najgorszy okazał się ETN (Exchange Traded Note) JPMorgan Alerian MLP ETN (AMJ), instrument inwestujący w sektor energii, ze stratą w wysokości –34%.

Ranking funduszy inwestycyjnych, pierwszy kwartał 2015

W ujęciu ogólnym giełdy na świecie miały dobry start w 2015 roku, oba główne benchmarki są na plusie: iShares MSCI EAFE Index EFA  5.47% and Vanguard Emerging Markets ETF VWO 2.12%. Największe zyski w tym roku przyniósł inwestorom fundusz inwestujący w akcje chińskich przedsiębiorstw: Market Vectors China AMC ChiNext ETF CNXT, który to zyskał na wartości + 48.56% w przeciągu pierwszego kwartału. Pierwsza dziesiątka w rankingu najlepszych funduszy inwestycyjnych pierwszego kwartału to głównie fundusze stosujące (hedge) zabezpieczenie walutowe. 

 

ranking funduszy inwestycyjnych 2015

 

 

 

* Dotychczasowe wyniki nie stanowia gwarancji przyszłych rezultatów. Każda inwestycja jest związana z potencjałem zysku oraz ryzykiem straty.

Pierwsze miejsce zajmuje fundusz (DWAS) PowerShares DWA SmallCap Momentum Portfolio. Jest to fundusz zarządzany przez naszego strategicznego partnera: firmę doradczą Dorsey Wright. Wspólnie dostarczamy portfele oraz stategie inwestycyjne.  Fundusz dostępny jest do inwestowania na platformie DIF Freedom.

Fundusz  DWAS PowerShares DWA SmallCap Momentum Portfolio, jak każdy fundusz Momentum, inwestuje odmiennie w stosunku do tradycyjnych funduszy. Kryterium wyboru akcji do funduszu, nie jest wielkość danej firmy, czy ekonomii, lecz odczyt siły relatywnej. Siła relatywna wskazuje, które aktywa mają największe tempo wzrostu i w te właśnie akcje inwestuje fundusz. Analogiczną metodę sposujemy przy zarządzaniu portfelami inwestycyjnymi . Strategia ta sprawdza się od wielu lat, czego dowodem są zarówno wyniki portfeli inwestycyjnych, jak i wyniki tego młodego funduszu. Fundusz DWAS powstał 19 lipiec 2012.

_______________________________________________________________________________________________

 

 

Samodzielne inwestowanie w fundusze ETF:

Na polskiej giełdzie notowanych jest jedynie kilka funduszy ETF. Niemniej jednak już teraz Polski inwestor ma możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne ETF na całym świecie, za pośrednictwem polsko języcznej platformy inwestycyjnej Dif Brokera DIF Freedom.
W celu zapoznania się z platformą, udostępniamy darmową platformę demo.


My wybieramy fundusze ETF do Twojej inwestycji:

Od ponad 25 lat z sukcesem zarządzamy inwestycjami. Zapoznaj się z naszą ofertą.

Portfele modelowe (fundusze ETF)

portfel z funduszy ETF

 

Zapraszamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami na temat inwestycyjnych produktów złożonych w naszym KID (Key Information Documents) strona dokumentu tutaj