- Back
  • Entry

WYKRESY NA PLATFORMIE DIF FREEDOM

On 01.07.13 11:28

Na platformie DIF Freedom, istnieją dwa rodzaje wykresów: Wykresy oraz Nowe Wykresy, nazwane tutaj New Chart. W tym wpisie przedstwiamy: Wykresy

Tradycyjnie w Eksploatorze instrumentów wyszukujemy waloru, który nas interesuje, następnie klikamy na walor prawym przyciskiem myszy, aby otworzyło się okno dialogowe, takie jak na zdjęciu powyżej. Z listy wybieramy opcję: Wykresy. Otworzy się wykres na dole platformy, taki jak widoczny na zdjęciu poniżej

Możemy go dowolnie zmieniejszać/powiększać najeżdzając na krawędzie wykresu, lub ustawić aby był w pełni otwarty w całej skali. Aby to zrobić należy kliknąć na górny pasek wykresu prawym przyciskiem myszy, rozwinie się onko dialogowe, takie jak widoczne jest to na zdjęciu powyżej. Wybieramy opcję: Panel. Otrzymujemy wykres, tak jak jest to widoczne, na zdjęciu poniżej.

 KLONOWANIE WYKRESU - WIĘCEJ WYKRESÓW

Aby utworzyć taki samo pole wykresu, możemy sklonować nasz wykres. Rozwijamy okno dialogowe widoczne powużej. I klonujemy wykres. Poprzez klonowanie wykresów w jednej zakładce możemy mieć ten sam instrument dla różnych okresów lub kilka różnych instrumentów w tej samej kategoii, np. indeksy giełdowe lub waluty.

PRZECIĄGANIE WYKRESU NA LEWĄ STRONĘ

Gdy już mamy sklonowany wykres, możemy go przeciągnąć maksylalnie w lewą stronę. W takim układzie gdy wybierzemy nowy wykres zastąpi on nasz sklonowany wykres.

Top