Powody, aby nie inwestować w akcje


Zawsze istnieją powody, aby nie inwestować w akcje.

Każdy lubi historie.

Zawsze istnieje jakiś powód, aby ``nie inwestować w akcje``. Przez lata, zawsze istnieją niezliczone powody, które trzymają inwestorów z dala od giełdy. Poniżej wykres poniżej opublikowana na Twiterze przez @danielcrosby. Przypominamy ten wykres, aby przypominać Państwui sobie, jak wiele przez lata było powodów, które trzymały inwestorów na uboczu.

Smutna prawda jest taka, że tak jak pokazane na wykresie, wszystkie te powody są dobrze uargumentowane dlaczego należy być poza giełdą. Lecz giełda zyskała ponad 100 razy ponad inflacje przez cały ten czas od 1950 roku. 

Powody, aby ``nie inwestować w akcje``

powody aby nie inwestowac w akcje
 
Jest bardzo trudne do uniknięcia zaplątanie się w tym szaleństwie, ponieważ kwestie związane z tymi problemami są prawdziwe. Historia jest zawsze bardziej przekonująca niż prawda.

Następnym razem, gdy będziesz na spotkaniu towarzyskim spróbuj następującą zabawę. Podrzuć temat jak to amerykańska giełda jest na szczycie. Na pewno znajdzie się ktoś, kto zaraz powie jak to ekonomia będzie miała wpływ na globalne zyski. Wszyscy wokoło na pewno będą słuchać z zaciekawieniem, ponieważ ludzie uwielbiają historie. W końcu ktoś zapyta, a jak Ty inwestujesz. Moją standardowa odpowiedzią, jest coś w stylu ``Właśnie kupiłem koszyk akcji, które idą do góry i sprzedam je kiedy przestaną iść do góry``. Jest to zadziwiające jak szybko ludzie idą po nowego drinka do baru jak tylko usłyszeli moją ``historię`` .

Lecz jest to najlepszy sposób, aby zarabiać pieniądze w długim terminie! Znajdź przewagę na rynku i wykorzystuj ją tak bardzo jak to tylko możliwe. Musisz mieć strategię inwestycyjną i cały czas się jej trzymać. Ważne, aby to było coś prostego i powtarzającego się. Im więcej elementów ma strategia, tym większe prawdopodobieństwo, iż coś może się złamać. Im bardziej będziesz skupiony na historiach i bieżących wydarzeniach, zamiast na powtarzającym się, skutecznej strategii, tym bardziej jest prawdopodobne, iż wpadniesz do pułapki w jaką jest złapana większość inwestorów.  

Zawsze istnieją powody, aby trzymać się z dala od giełdy, lecz historia pokazuje, iż opierając swoje decyzje inwestycyjne o takie powody nie jest dobrą metoda generowania dochodów. 

*Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. W sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Analiza nie spełnia wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy.

Tom Dorsey - zarządzający asset management

Dom Maklerski DIF BROKER